dla wymagających przedsiębiorców

Seria VXstandard to przecinarki CNC przeznaczone do kształtowego wycinania blachy za pomocą technologii cięcia plazmowego i tlenowego. Portal urządzenia zbudowany został z odpornych na obciążenia statyczne i dynamiczne, żebrowanych profili konstrukcyjnych, wykonanych ze stopów aluminium. Konstrukcję nośną maszyny tworzy wytrzymała jezdnia, nie związana konstrukcyjnie ze stołem materiałowym, wsparta na stalowych nogach zakotwionych do podłoża.

Maszyna VXstandard jest wyposażona w segmentowy stół odciągowy z systemem ECTS (elektroniczne sterowanie sekcji odciągowych), który po podłączeniu do właściwej instalacji odciągowej gwarantuje skuteczne odciąganie pyłów, zapewniając zachowanie odpowiednich warunków BHP na stanowisku pracy.

Bieżnia jezdni wzdłużnej i poprzecznej wykonana została z hartowanej stali, która w trudnych warunkach przemysłowych, gwarantuje odpowiednie właściwości jezdne w całym okresie eksploatacji. Przewody gazowe i elektryczne umieszczone zostały w zamkniętych prowadnicach kablowych odpornych na ścieranie, odpryski i wysoką temperaturę. Układ napędowy składa się z 4 dynamicznych serwonapędów AC, które przy lekkiej masie portalu pozwoliły na osiągnięcie doskonałych parametrów dynamicznych urządzenia.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.stigal.pl. Mamy nadzieję, że w znacznym stopniu przybliży on profil naszej produkcji oraz zainteresuje możliwościami technicznymi produkowanych przez nas maszyn. Specjalizujemy się w produkcji maszyn sterowanych CNC do cięcia plazmowego i tlenowego oraz urządzeń specjalnych automatyzujących procesy spawalnicze. Tworzymy nowoczesne rozwiązania spełniające oczekiwania dynamicznie rozwijającego się sektora przedsiębiorstw branży metalowej. Nasze biuro projektowe nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami technicznymi, które zapewniają ciągły rozwój produkowanych maszyn. Wybierając nasze produkty otrzymasz pełne wsparcie techniczne, które gwarantuje szybkie wdrożenie technologii cięcia plazmowego w Twoim przedsiębiorstwie.

W dowolnym momencie eksploatacji funkcjonalność maszyny może zostać rozszerzona przez zwiększenie długości roboczej lub zamontowanie elementów wyposażenia dodatkowego, takich jak: obrotnica do rur, wysięgnik portalu, suporty spawalnicze, znakowanie pneumatyczne i wiele innych.