giertych

W 2007 roku roman giertych zrezygnował z życia politycznego i wrócił do wykonywania poprzedniego zawodu

Pan giertych doszedł w tej dyscyplinie niezmiernie daleko. Był nawet pan giertych przez pewien okres ministrem edukacji i zastępcą premiera.

Jest jednak pewna dziedzina, w której spróbować swoich sił może ktokolwiek, bez względu na otrzymane wykształcenie. Konieczne są jedynie pewne przymioty charakteru. Przydaje się także pewność siebie i odporność na stres. Mianowicie chodzi o politykę. Świetnym przykładem może tu być pan roman giertych, który z wykształcenia jest adwokatem i historykiem, lecz zdecydowanie bardziej znany jest ze swojej działalności politycznej.

Jednakże wykształcenie wyższe, takie, jakie posiada choćby pan giertych nie jest niezbędne do robienia kariery polityka. Wiadome są przykłady polityków zajmujących znaczące funkcje w partiach, a nawet rządzie i które nie mają świadectwa ukończenia żadnej wyższej uczelni.

Nim roman giertych stał się nim, dostał solidną edukację. Ukończył naukę na Wydziale Prawa oraz Wydziale Historycznym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Chociaż obecnie roman giertych wykonuje jeden z zawodów w jakim się kształcił, to znaczy jest adwokatem, to stał się znany głównie jako polityk.

Ważna jest jednakże determinacja w dążeniu do celu i zaangażowanie w to, co się wykonuje, żeby kiedyś móc pochwalić się, iż osiągnęło się sukces i jest się rozpoznawalną postacią, jak na przykład pan giertych.

Jednakże nie on jeden zrobił karierę polityczną wcześniej wyuczając się innego fachu. W rządzie wyszukamy sporo ludzi z wyższym wykształcenie humanistycznym. Znajdują się tam zarówno prawnicy (tak jak pan giertych), historycy, politolodzy, jak i kulturoznawcy bądź też psychiatrzy. Niedużo jest za to ludzi z wykształceniem inżyniera.

Nie jest to kłopotem tym bardziej, że działaczem politycznym można zostać w każdym momencie życia, a starsze osoby prezentują sobą liczne doświadczenia życiowe. Pan giertych osiągnął polityczne triumfy jeszcze jako dosyć młody człowiek, lecz nie jest to regułą.

Pan giertych udowodnił, że adekwatny poziom wykształcenia i konkretne przymioty osobowości są w stanie każdego doprowadzić wysoko w polityce. Chociaż należy jeszcze potrafić tę okazję wykorzystać.