patelnie, patelni, patelniami, patelnie

Znajdowały się na nim same patelnie. A były tam chyba wszystkie możliwe rodzaje patelni: patelnie teflonowe, patelnie z powłoką ceramiczną, patelnie tytanowe, patelnie żeliwne, patelnie stalowe i jeszcze kilka innych.

Następne były steki i parówki, które trafiły na patelnie w towarzystwie smażonych warzyw. Kolejno na patelnie powędrowały jajka z boczkiem i cebulą. W końcu patelnie zostały wykorzystane do zrobienia naleśników i omletów. W restauracjach można zamówić wiele pysznych potraw, w przyrządzaniu których wykorzystuje się patelnie.

Mnie szczególnie interesowały dania z patelni. Gdy byłem w restauracji poprosiłem o menu. Następnie wyszukałem dania ze składnikami, które mogły być wrzucane na patelnie. Pominąłem ryby i filety z nich, bo to oczywisty wybór.

Nieraz organizowane są pokazy sprzętów kuchennych i wyposażenia kuchni. Dostałem zaproszenie na jeden z takich pokazów. W tym wypadku tematem były tylko i wyłącznie patelnie. Z chęcią udałem się na taką prezentację.

Trudniej znaleźć mięso przeznaczone na patelnie. Jednak szybko zauważyłem w ofercie krokiety i kotlety w tym także mielone. Kuchnia restauracji pracowała bardzo szybko, patelnie nie schodziły z ognia.

Akurat chciałem kupić nowe patelnie i taki przegląd ich rodzajów był mi bardzo pomocny.Rozpoczęło się standardowo od przywitania wszystkich przybyłych. Na środku pomieszczenia rozstawiono szerokie kram.

Restauracje mają w ofercie wiele potraw. Każdy może znaleźć w kartach dań coś dla siebie. Oferowane są posiłki lekkie w rodzaju sałatek czy zup. Dania syte to wszelkiego rodzaju mięsa i ryby. Do przyrządzania tych drugich wykorzystuje się patelnie, ale nie tylko, ponieważ patelnie służą też do robienia naleśników czy potraw jajecznych.

Oprócz tego patelnie występowały w przeróżnych rozmiarach. Mnie najbardziej zaskoczyło, że patelnie miały też różne kształty. Najwięcej było okrągłych, ale pokazywano też patelnie owalne, patelnie prostokątne, patelnie kwadratowe, patelnie w kształcie dużej ryby i takie, których wygląd trudno zdefiniować.